Informacja o nadchodzących warsztatach

W ramach projektu „Utworzenie Weterynaryjnej Szkoły Zaawansowanych Technik Diagnostycznych wraz ze specjalistycznymi laboratoriami” przeprowadzono już pierwsze szkolenia. Miały one miejsce na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Tematyka warsztatów skierowana były do studentów i lekarzy weterynarii pracujących z małymi zwierzętami. Szkolenia przeprowadzono na wysokiej klasy sprzęcie weterynaryjnym, jaki został zakupiony w ramach projektu.

Wszyscy słuchacze otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniach.

1. szkolenie z zakresu diagnostyki laboratoryjnej – 11.06.2014r.
    wykładowca – prof. dr hab. Anna Winnicka
    współprowadzący – mgr Manuela Leśniewska i mgr Marzena Gałczyńska
    28 uczestników, w tym 6 słuchaczy z Ukrainy
  2. szkolenie z zakresu ultrasonografii jamy brzusznej małych zwierząt – 12-13.06.2014r. wykładowca – dr n. wet. Wojciech Atamaniuk
    współprowadzący – dr n. wet. Piotr Dębiak i dr n. wet. Anna Łojszczyk-Szczepaniak
    25 uczestników, w tym 2 słuchaczy z Ukrainy
  3. szkolenie z zakresu kardiologii małych zwierząt – 16.06.2014r.
    wykładowca – dr n. wet. Magdalena Garncarz
    współprowadząca – lek. wet. Aleksandra Krawczyk